Powered by Smartsupp
  • Hovězí rump steak (květová špička)
Hovězí rump steak (květová špička)

Hovězí rump steak (květová špička)


Vyprodáno, další naskladnění proběhne 26.7.

Hovězí maso rump steak neboli "květová špička" je vynikající a chutnou částí hovězího masa, kterou lze připravit na mnoho způsobů. Je výbornou volbou pro ty, kteří hledají kvalitní a chutné maso na grilování, smažení nebo dušení. Jeho bohatá chuť a šťavnatost ho činí univerzálním a můžete si s ním pohrát v kuchyni, abyste vytvořili pokrmy přesně podle svého vkusu. Zde je několik tipů, jak co nejlépe využít toto maso při vaření:

  1. Grilování: Květová špička je ideální pro grilování. Před grilováním můžete maso marinovat nebo jednoduše osolit a opepřit. Grilujte maso na rozpáleném grilu při vysoké teplotě po dobu 4-6 minut na každé straně, až do dosažení požadovaného stupně propečení. Nechte maso po upečení několik minut odpočinout před krájením, aby se šťáva rovnoměrně rozložila.

  2. Střední propečení na pánvi: Pokud nemáte gril, můžete maso také připravit na pánvi. Rozpalte pánvi s trochou oleje na střední teplotu. Osolte, opepřete a smažte maso na vysoké teplotě po dobu 3-4 minut na každé straně. Následně snižte teplotu a pokračujte ve smažení do požadovaného stupně propečení.

  3. Plátek na grilu nebo do salátu: Můžete také květovou špičku nakrájet na tenké plátky, což je skvělý způsob, jak ji použít do salátů nebo jako náplň do sendvičů. Plátky na grilu zvládnou rychlé grilování na vysoké teplotě, což jim dodá výraznou chuť a krásnou kůrku.

  4. Rychlý stir-fry: Květová špička je také vhodná pro rychlé stir-fry pokrmy. Nakrájejte maso na tenké proužky a rychle opečte na vysoké teplotě spolu s různými druhy zeleniny a omáčkou stir-fry. Podávejte s rýží nebo nudlemi.

  5. Dlouhé dušení: I když je květová špička šťavnatá, můžete ji použít i pro dlouhé dušení, pokud hledáte jemnější a nadýchanější maso.